Poród w 24. tygodniu ciąży i obumarcie kolejnej ciąży

Dzień dobry, w lutym tego roku urodziłam dziecko w 24 tc. 3 miesiące później zaszłam w ciążę i ciąża obumarła, miałam zabieg łyżeczkowania. Po 2 tygodniach okazało się że była to ciąża bliźniacza i drugi zarodek jest w jajowodzie. A więc Laparoskopia i usunięcie lewego jajowodu. Moje pytanie brzmi czy kolejną ciążę mogę planować po kolejnych 3 miesiącach? chodzę do 2 lekarzy i każdy mówi co innego. Nie chcę czekać aż pół roku ponieważ może być mi dużo trudniej zajść w ciążę. Pozdrawiam Edyta

Podany czas oczekiwania po operacji przedstawiony przez lekarza stanowi zwiększenie prawdopodobieństwa donoszenia kolejnej ciąży. Pani organizm musi wytworzyć dobrą bliznę, aby powłoki wytrzymały ciążę. Żaden lekarz nie stara się robić Pani na złość. Wyraża troskę a Pani powinna dostosować swoją odpowiedzialność za przyszłego potomka do odpowiedniego poziomu już na etapie planowania. To ma być ważniejsze niż tylko chęć posiadania dziecka.