Postępowanie w przypadku starań o kolejną ciążę po poronieniu

Witam, poronilam w 6 tyg ciąży, chociaż bardzo uważałam na swoje zdrowie. Czy praca w sklepie budowlanym mogła zaszkodzic na płód?W ostatnim czasie nie dźwigalam ciężarów(prócz synka 12-kg). Jak moge ochronic kolejna ciąże? Natychmiast przejść na zwolnienie chorobowe w pierszych tygodniach?Przed zajściem w ciąże zwolnienie chorobowe jest niemozliwe? Z góry dziękuje za odpowiedź

Piotr Pilarski

Przed ciążą nie dostanie Pani zwolnienia jednak po ginekolog moze wystawic taki i uważam że w Pani przypadku byloby ono wskazane.

Pozdrawiam.