Poszerzenie PŻW bez widocznego złogu

Witam. Mam 62 lata. w 1998r. miałam usunięty laparaskopowo woreczek żółciowy z powodu pogrubienia ściany woreczka oraz przegrody powodującej przelewanie się żółci do żołądka. Obecnie podczas TK jamy brzusznej stwierdzono poszerzenie PŻW do 12,2mm bez widocznego złogu. Transaminozy ,bilirubina w granicach normy. Badanie robiono mi w szpitalu . Na wypisie min.napisano zalecenie: GGTP , ALP oraz należy rozważyć ERCP na Oddziale Chirurgiczny. Czy wystarczy sprawdzać w/w wyniki i poszerz.PŻW?

Wymaga Pan konsultacji doświadczonego gastroenterologa lub chirurga przewodu pokarmowego. W Pana grupie wiekowej przyczyn poszerzenia przewodu żółciowego wspólnego może być wiele, nie tylko kamica przewodowa. Konieczne jest wykonanie innych badań obrazowych przewodów żółciowych i trzustki. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl