Powiększone jajniki a zapalenie przydatków

Dzień dobry, proszę o rade. Mam powiększone jajniki. Brałam tabletki doustnie i doodbytniczo, nic nie pomogło. Nadal są powiększone (robiłam USG), dostałam też zastrzyki Biotrakson 1x dziennie i gentamycyna 2xdz. Przez 3 dni potem 1x. Skończyłam w piątek. dziś pojawił się ból jajników. Czy te zastrzyki nie zadziałał? Podobno to są dwa antybiotyki silne? Co mam robić? Ewelina

Witam!

Z tego co zrozumiałem choruje Pani na zapalenie przydatków. Jest to choroba spowodowana zakażeniem bakteryjnym. Szczególnie często pojawia się po zabiegach wykonywanych w obrębie narządów rodnych jak założenie wkładki antykoncepcyjnej lub wyłyżeczkowanie macicy. Może też rozwinąć się bez uchwytnej przyczyny. Objawia się silnym bólem w podbrzuszu, gorączką 38-40 st. C i przyśpieszonym tętnem. Jeśli antybiotykoterapia nie spowodowała ustąpienia dolegliwości proszę jak najszybciej ponownie udać się do ginekologa. Często stosowana jest jeszcze jedna kombinacja antybiotyków z wykorzystaniem metonidazolu. Zapalenie przydatków niekiedy trudno odróżnić od zapalenia wyrostka robaczkowego, w którym same antybiotyki nie pomogą. Również trzeba wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia ciąży pozamacicznej ale lekarz wykonujący USG na pewno już ją wykluczył. Niekiedy, niestety konieczny jest zabieg operacyjny. W trakcie leczenia zalecane jest pozostanie w łóżku, unikanie wysiłku, zimna i ogrzewanie bolących miejsc.

Pozdrawiam