Powiększone lewe żebro a nadczyność tarczycy u 16-latki

Witam moją 16 letnia córka ma powiększone lewe żebro na dodatek puchną jej palce urazu żadnego nie doznała dodam że córka chorowala na nadczynność tarczycy czy to może być Nawrót choroby bardzo proszę o odpowiedź

Dzień dobry,

Powiększonego lewego żebra nie wiązał bym z chorobą tarczycy. Proszę udać się z córką do lekarza rodzinnego lub pediatry, aby ją dokładnie zbadał i w razie potrzeby zalecił dodatkowe badania. Jeśli chodzi o palce, to zależy w jakich sytuacjach puchną, czy są zaczerwienione, czy bolą stawy itd. Konieczne jest badanie. Celelem wykluczenia nadczynności tarczycy może Pani oznaczyć córce rano na czczo TSH> Jeśli będzie za niskie, należy wówczas oznaczyć hormony obwodowe fT3 i fT4 i skontaktować się z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz