Powiększone piersi, kłucie jajników a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Od tygodnia podejrzewam, , że jestem w ciąży. Z narzeczonym staramy sie o dziecko. Ostatnią miesiączkę miałam miesiąc temu, , dziś jednak nie przyszła choć cykle mam raczej regularne. Od dwóch dni temp wynosi 37.1 gdzie przed okresem powinna spaść do 36.7. Brodawki się powiększyly jednak piersi nie są bardzo tkliwe. Od tygodnia kluje mnie macica i lewy jajnik. Czy gdy dziś, w dniu planowanej miesiączki test ciążowy wyszedł negatywny to znaczy, ze pomimo objawów w ciąży nie jestem?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Domowy test ciążowy może dać wynik fałszywie ujemny. Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi obwodowej które jest bardziej czułe. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.