Powiększone węzły chłonne z zachowaną zatoką

Dzień dobry, ostatnio robiłam USG węzłów, wynik jest taki, że jest ich sporo powiększonych (szyja, wzdłuż mięśnia SCM) - największy 2 cm x 0,5 cm (ogólnie wszystkie mają budowę "fasolki", w osi krótkiej żaden z nich nie ma powyżej 0,5 cm). W usg jest napisane, ze wszystkie wezły są z zachowaną zatoką - co to oznacza? Jestem pod opieką hematologa, ale do wizyty jeszcze dwa tygodnie. :)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obecność zatoki świadczy o prawidłowej budowie węzła. Niemniej jednak wynik badania powinien ocenić lekarz prowadzący.