Poziom androstendionu po odstawieniu tabletek

czy istnieje duże ryzyko że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej, dobranej na podstawie problemów z androstendionem, poziom tego hormonu wzrośnie do wartości sprzed leczenia? czy mozliwe że organizm ustabilizuje produkcje hormonów na tyle by samodzielnie je zrównoważyć róznież bez leków? jako nastolatka brałam logest przez 5 lat, obecnie w wieku 27 lat yaz. Lekarz wypisujacy mi logest nigdy nie zlecal badań. Czy logest i yaz mają podobne dzialanie na androgeny? Czy ich działania się rożnią?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo powrotu do stanu wyjściowego. Odstawienie tabletek proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym.