Poziom estradiolu 150 pmol/l u mężczyzny

Proszę uprzejmie o odpowiedź czy wynik 150 pmol/l estradiolu u mężczyzny jest za wysoki? Czy oznacza to coś złego? czy ta granica która dochodzi do górnej granicy normy oznacza coś niepokojącego?

Dzień dobry,

Ma Pan zbyt wysokie stężenie estradiolu we krwi (jak na mężczyznę). Proponuję powtórzenie badania, a w przypadku potwierdzenia zbyt wysokiego stężenia estradiolu (należy wykluczyć błąd laboratoryjny), konieczne będzie wykonanie usg jąder i wizyta u lekarza. Badanie warto wykonać w miarę możliwości jak najszybciej. Prawidłowy poziom estradiolu u mężczyzn to około 29–132 pmol/l

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz