Poziom leukocytów a IBS

Witam, czy zazywanie leków pomocnych przy IBS (Duspatalin Retard, Debutir) wpływa na poziom leukocytów (mam 3,5 G/L, norma od 4), limfocytów (mam 1,3 G/L, norma od 1,5) i granulocytów (mam 1,9 G/L, norma od 2)? Mam tez podwyzszony kortyzol 599,9 przy normie 171-536. Dotychczas zawsze badania podstawowe miałam idealne. Czy przewlekły stres mógł doprowadzic do tej sytuacji? Czy nalezy zrobic dodatkowe badania (watroba, trzustka, magnez, zelazo, mocznik, kreatynina, krwinki czerw. OK)?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wymienione leki nie powinny mieć wpływu na wynik badań krwi, Pani wyniki nieznacznie poniżej normy, mogą być spowodowane przewlekłym stresem, przebytą infekcją. Czy ma Pani jakieś objawy? Wskazana kontrolna morfologia za 3 miesiące.
Pozdrawiam