Pragnienie dziecka u 41-latki

Mając 41 lat pragnę urodzić jeszcze jedno dziecko . Bardzo z partnerem o dziecku marzymy . Miesiączki mam regularne , w maju zeszłego roku straciłam dziecko ( płód obumarł , nie rozwijał sie prawidłowo i miałam łyżeczkowanie . Wcześniejsze ciąże ( urodziłam dwóch synów ) przebiegały bez problemu , rodziłam samodzielnie , a chłopcy otrzymywali 10 pkt . Nie miałam żadnych komplikacji podczas ciąż . Bardzo prosze o odpowiedź .

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W tym wieku może się jeszcze Pani starać o dziecko. Musi mieć Pani jednak świadomość, że prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych i rozwojowych z wiekiem wzrasta. Ważne aby pozostawała Pani pod stałą kontrolą poradni ginekologicznej.