Prawidłowe działanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Zażywałam leki, które osłabiały ich działanie, wiem, że na czas zażywania tych leków i siedem dni po skończeniu kuracji mają one nadal obniżoną skuteczność. Tylko, że u mnie, część z tych siedmiu dniu po kuracji ( dokładnie w 4 dniu po skończeniu leczenia rozpoczynam przerwę), wypada w przerwie i nie zażywam wtedy tabletek. Moje pytanie brzmi, w takim przypadku, kiedy tabletki będą ponownie działać prawidłowo? Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tym przypadku należy założyć, że ochrona antykoncepcyjna będzie skuteczna wraz z rozpoczęciem nowego opakowania leku.