Pręga na piersi - czy jest powód do obaw?

Witam,

Jestem w 6/7 tyg. ciąży, bolą mnie piersi, jednak zaniepokoiło mnie to, iż na jednej z nich pojawiła się wklęsła pręga biegnąca po zewn. stronie piersi, aż pod brodawkę sutkową, tylko że znacznie niżej. W prędze tej wyczuwam jakby nabrzmiałą żyłę na całej długości. Dodam iż na początku roku miałam robione usg piersi - wszystko było w porządku, cytologia również wyszła w porządku. Proszę o pomoc - czy to coś groźnego, czy może zmiany hormonalne związane z ciążą? Chciałam jeszcze dodać, że jestem po 1 ciąży 3 lata temu oraz po poronieniu, które miało miejsce w sierpniu tego roku, mam 28 lat, nie stosuję żadnych środków hormonalnych.

Witam serdecznie,
W czasie ciąży piersi podlegają przemianom, jest to związane z działaniem hormonów uwalnianych już we wczesnej ciąży. Być może zmiana wyglądu piersi jest konsekwencją zmian hormonalnych w Pani organizmie. Niemniej, przy najbliższej wizycie u ginekologa, powinna Pani powiedzieć o tym lekarzowi.
Nie sądzę aby było to coś groźnego, niemniej, jedynym sposobem aby się przekonać o tym jest badanie lekarskie.

Pozdrawiam serdecznie