Szybki i duży wzrost guza w piersi

Witam, mam 28 lat, od 9 lat mam 3 guzki w piersi. Są co pół roku lub co rok kontrolowane na usg, czy się nie powiekszają. Do tej pory się nie powiekszały, a nawet nieznacznie zmniejszały. Jeden z nich był diagnozowany poprzez biopsję, wynik to gruczolakowłókniak. Niestety, dziś byłam na badaniu kontrolnym i jeden z guzków (nie ten, przy którym była robiona biopsja) znacznie się powiększył: ostatnie badanie było rok temu i miał 9 mm, natomiast dziś ma 21 mm. Czy to możliwe, że mimo wszystko jest to gruczolakowłókniak, a nie jakaś zmiana złośliwa. Dodam, że w ciągu ostatniego roku byłam w ciąży i poroniłam w 10 tygodniu. Bardzo proszę o odpowiedź, czy możliwy jest tak znaczny wzost?

Witam serdecznie!

Na wzrost guza mogły mieć wpływ faktycznie zmiany hormonalne związane z ciążą. Niemniej warto byłoby zrobić biopsję cienkoigłową. Należy się także zastanowić, czy nie ma Pani zaburzeń hormonalnych, które mogły doprowadzić do przedwczesnego zakończenia ciąży - proponuję badanie hormonów (jeśli dotychczas nie były oznaczane) - estriadiol, progesteron, FSH, LH, prolaktyna, a także TSH (tarczyca).

Pozdrawiam serdecznie