Preparaty z kolagenem lub glukozaminą przy nadwadze

Czy przy codziennym biegani po 10km nalezy stosowac dodatkowo jakieś białko. Oraz czy należy stosować preparaty z kolagenem lub glukozaminą przez osobę z nadwagą by nie cierpiały stawy?

Nie, nie należy stosować żadnego dodatkowego białka. W przypadku otyłości bieganie nie jest specjalnie polecane, bo jednak bardzo obciąża stawy i żadne preparaty temu nie zapobiegną. Radziłabym zamienić bieganie np. na basen a do biegania wrócić jak już waga będzie mniejsza.

Mgr Paulina Szczechowicz

Witam,

Może Pan stosować glukozaminę, jednak radziłabym jeżeli ma osoba dużą nadwagę nie obciążać stawów bieganiem, a na początek szybki marsz czy marsz z kijkami, następnie bieganie...

pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk
dbamodiete.pl