Problem z czerwoną, palącą i piekącą twarzą

Wiecznie czerwona, paląca, piekąca twarz. Witam, od kilku dobrych lat mam problem z twarzą, a dokładnie policzkami. Sa one wiecznie czerwone, mniej z rana, bardziej w ciągu dnia, ale są. Może z rana kiedy wstanę, to są faktycznie w miarę blade i chłodne. Jestem kucharzem z zawodu, więc w pracy wiadomo gorąco, zmiana temperatur ok, skóra może reagować, ale kiedy siedzę w domu, nie robię w danej chwili dosłownie nic, nagle twarz pokrywa mi purpura, a reszta ciała blada, ręce i nogi też, niekiedy nawet zimne, a twarz pulsuje jakby miała wybuchnąć. Chciałbym móc wykluczyć tradzik rozowaty, efekt tak zwanego motyla, bo u mnie chodzi tylko i wyłącznie o policzki, broda, nos, czoło blade, chłodne. Mierze 190cm, wiążę 115kg, czy to efekt nadciśnienia, otyłości, czy podwyższonego cukru? Mężczyzna , lat 29.

Dzień dobry
Warto oczywiście wykluczyć zaburzenia wewnętrzne, zrobić podstawowe badania kontrolne które zleci Panu lekarz rodzinny.
Jeśli wszystko będzie w normie Pana problemy mogą być spowodowane posiadanym typem skóry.
Skóra wrażliwa i naczyniowa potrafi bardzo uprzykrzyć życie. Wymaga ona troskliwej opieki i indywidualnie dobranych preparatów pielęgnacyjnych. Zwłaszcza że czynników takich jak stres, warunki w pracy czy pogoda nie zawsze jesteśmy w stanie unikać. Najlepsze efekty daje regularne wykonywanie kuracji naczyniowych, tak jak regularnie usuwamy kamień nazębny.
Wtedy zmiany nie będą miały szans się rozwijać.
Doskonale efekty u osób ze skórą naczyniową daje przeprowadzanie zabiegów zmniejszających rumień.
Należy pamiętać żeby przez 2-3 tygodnie po ich wykonaniu unikać intensywnej pracy naczyń włosowatych (rozszerzają się one m.in. pod wpływem słońca, wysokich temperatur, ale także na mrozie). Odpowiednią metodę zawsze wybiera kosmetolog, analizując skalę i rodzaj uszkodzeń naczynek.

Dzień dobry, proszę zgłosić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz po obejrzeniu zmian ,zbada je. Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie .