Problem z nabraniem głębokiego oddechu w czasie i po wysiłku

Dzień dobry, mam 33 lata, do jakiegoś czasu mam problem z nabraniem głębokiego oddechu w czasie i po wysiłku ficzycznym oraz bólem w okolicach klatki piersiowej/lewego barku. W badaniu wysiłkowym zostało ogólnie stwierdzone powolne powracanie tętna do normy (8 uderzeń/minutę), przekroczenie tętna maksymalnego przy obciążeniu 50% normy, VO2 50% wartości referencyjnej. W badaniu EKG jedynie szeroki zespół QR, a w echo serca niedomykalność zastawki mitrialnej 1. stopnia oraz niedomykalność zastawki płucnej 1. stopnia. Jak się to ma do objawów i badania wysiłkowego? Czy powinienem zrobić dodatkowe badania serca czy szukać przyczyny w innym kierunku, np. neuralgii lub kręgosłupa?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam.Wyniki te należy skonsultować z kardiologiem, który ustali ewentualne leczenie oraz akceptowalną dla Pana normę wysiłku fizycznego. Pozdrawiam.