Problem z niską samooceną i zaburzenia osobowości

witam juz od podstawowki byłem przekonany ze jestem nic nie wart jesli sie cos mi udawało twierdziłem ze to przypadek ,pochodze z rozbitej rodziny ojciec bil matke i przyokazji nas jak obstawalismy za nią miałem ciągłe leki przed powrotem do domu i zachowaniem ojca .Od wielu lat jestem przekonany ze jestem gorszy od innych mam lek jak coś mam załatwić w urzedzie ,wypowiadac sie póblicznie ,mam tysiąc chorob choć wyniki mam dobre jak ma dojsc do jakiejs konfrontacji mam parcie na pecherz

Witam,

z Pana opisu wynika, że wiele Pan przeżył w swoim życiu. Przemoc w rodzinie wpływa zawsze niekorzystnie na kształtowanie się osobowości. Zachęcam Pana do kontaktu z psychoterapeutą, w towarzystwie którego może Pan budować siebie na nowo. Korzystna będzie tu psychoterapia w kierunku skoncentrowanym na rozwiązaniu lub gestalt.

Pozdrawiam
Ewa Czernik