Jak pozbyć się niskiej samooceny?

Mam niską samoocene i źle miz tym. Chce to zmienic ale jak?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nie wiem, ile ma Pan/Pani lat. Nie napisała Pani nic o swoim życiu rodzinnym, relacjach z najbliższymi, znajomymi itp. Twierdzi Pan/Pani, że ma niską samoocenę, która odbiera Panu/Pani radość życia i chciałby/chciałaby to zmienić. Najlepiej popracować nad poczuciem własnej wartości pod okiem specjalisty psychologa albo psychoterapeuty. Zachęcam Pana/Panią do przeczytania artykułów w naszym serwisie: Jak podnieść poczucie własnej wartości?, Samoocena, Jak pozbyć się kompleksów?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Są różne metody- można poszperać w książkach czy poradnikach i spróbować samemu popracować nad sobą, można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego trenera czy terapeuty i pracować nad sobą pod jego okiem i wskazówkami, można udać się na zorganizowane warsztaty rozwoju osobistego (prowadzone pod katem poczucia pewności i akceptacji siebie). Już myślenie o zmianie jest pierwszym krokiem. Życzę następnych!