Problem z postawą wyprostowaną po urazie odcinka lędźwiowego

Co może mi dolegać? Do jakiego specjalisty powinnam się udać? Rok temu miałam wypadek -uderzyłam plecami (odcinkiem lędźwiowym) o kant odskoczni. Przez dwa miesiące byłam praktycznie sparaliżowana, nie mogłam się w ogóle zginać. Miałam robione prześwietlenie, lecz lekarz powiedział, że on tam nic nie widzi. Zlekceważyłam to, myśląc, że później mi przejdzie ale do tej pory gdy zginam się nawet 5 sekund to nie mogę się od razu wyprostować, tylko chodzę zgięta jak Quasimodo z Dzwonnik z Notre Dame.

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie nie jest to sytuacja normalna i proszę skontaktować się z ortopedą. Najpewniej konieczne będzie wykonanie badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa. Na chwilę obecną nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyną Pani dolegliwości.

Dla pewności proszę się udać jeszcze do innego ortopedy\ neurologa. Podejrzewam problem z dyskiem.
Koniecznie proszę też odwiedzić fizjoterapeutę. Najlepiej takiego, który pracuje terapią manualną. Poza tym mięśnie grzbietu i brzucha należało by wzmocnić, by odciążyć sam kręgosłup. Polecam basen i ćwiczenia stabilizacji centralnej.