Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z utratą wagi

Witam.mam ogromny problem z utratą wagi. Mimo,że ważę 65 kilo i mam 1,69 wzrostu, wyglądam okropnie,wszędzie wylewają się fałdy tłuszczu.Mam problemy hormonalne. Od ponad pół roku intensywnie ćwiczę, mam dietę. Nie jem chleba, jem co trzy do pięciu godzin, nie jem w nocy,piję 2 litry wody dziennie,mam zróżnicowaną dietę o zredukowanej ilości tłuszczu, nie głodzę się. ćwiczę aerobik 3 razy w tygodniu i przy tym rower prawie codziennie od dwóch tygodni. nie wiem co mam zrobić,bardzo proszę o pomoc
ponad rok temu

Dieta w górach

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jak napisała Pani w poście, ma Pani "problemy hormonalne". Jak najbardziej to może być zatem przyczyna braku efektów odchudzania. Przede wszystkim proszę zatem skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem, który zdiagnozuje gospodarkę hormonalną oraz w razie potrzeby wdroży właściwe leczenie. Najprawdopodobniej bowiem leczenie przyczynowe rozwiąże problem.

0

Witam. Niestety porad przez internet w tym wypadku może nie wystarczyć. Zmiany hormonalne nie ułatwiają skutecznej utraty tkanki tłuszczowej. Najważniejsze, aby odpowiednio ustawić leczenie hormonalne. Jeśli dieta jest ułożona przez specjalistę warto się z nim ponownie skonsultować – ponieważ ma więcej informacji na temat Pani sposobu odżywiania oraz dolegliwości. Jeśli dieta została dobrana bez konsultacji ze specjalistą, warto na taką się udać. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy