Problem z wypróżnieniem i napięty odbyt

Witam, Mam 18 lat i bardzo wstydliwy, denerwujący problem. Otóz zdarza mi się to po raz trzeci... Mam problem z wypróżnieniem, ale to nie są zaparcia ponieważ odkryłam, że odbyt tak jakby wgl. Się nie otwierał przez co od kilkunastu dni nie mogę się wypróżnić. Nie jest to w żaden sposób bolesne... To tak jakby był za bardzo napięty i nawet parcie nic nie daje. Duży stres, zła dieta i brak ruchu ( spowodowane nauką ). Bardzo proszę o pomoc!!!! ;(((

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
proszę spróbować przede wszystkim mniej się denerwować, zwiększyć ilość błonnika w diecie- jeśli to nie pomoże skonsultować sie z lekarzem proktologiem.