Problemy z cerą i wzrost masy ciała po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. W ciągu 2 miesięcy strasznie przytyłam, wręcz spuchłam. Odstawiłam wtedy tabletki antykoncepcyjne, ponieważ źle się po nich czułam. Dieta, ani ilość ruchu się nie zmieniła po odstawieniu tabletek, nigdy nie miałam problemu z utrzymaniem wagi. Zwiększyłam teraz liczbę ćwiczeń i dalej się nic nie zmienia. Pojawiły się też problemy z cerą, gdzie wcześniej nie występowały. Jestem osobą młodą, mam 21 lat, dlatego zaniepokoiłam się, bo wcześniej nie występowały żadne problemy. Pozdrawiam

Witam,

Radzę udać się do endokrynologa w celu wykluczenia bądź potwierdzenia zaburzeń hormonalnych, które mogą dawać opisywane przez Panią objawy.