Problemy z koncentracją po powrocie z pracy

Dlaczego jak jestem w pracy to jakoś się koncentruje i wytrzymuje, a jak jestem w domu to trudno mi się skoncentrować godzinę na działaniu w internecie, komputerze oraz na rowerze? jestem niecierpliwy,nerwowy i mam problemy z koncentracją.

Przyczyną może być przemęczenie, stres lub problemy, które Pana trapią. Nie pisze Pan, jaki jest charakter Pana pracy. Sposób wypoczynku powinien być odmienny od charakteru pracy - jeśli praca jest w ruchu - warto odpoczywać bardziej statycznie. Jeśli wykonuje Pan pracę siedzącą, przy komputerze - odpoczynek powinien być aktywny, w ruchu. Może warto pomyśleć o urlopie, ewentualnie - jeśli to nie pomoże - o wizycie u psychologa.

Witam Pana,
Proponuję zacząć ćwiczyć jogę, która wycisza, uspakaja, rozciąga ciało i uczy koncentracji. Można też chodzić na basen, na sporty walki, jeździć na rowerze, albo chodzić na spacery lub biegać - to bardzo pomaga i daje dużo korzyści czyli uczy cierpliwości i koncentracji.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl