Problemy z podnieceniem i bóle jąder

Witam. Mój chłopak obecnie znajduje się za granicą w pracy. Jest w wieku 19 lat i przed jego wyjazdem, co miało miejsce, 9 dni temu, był nasz pierwszy raz, wszystko było jak najbardziej OK, tylko podczas, gdy wchodził, to nie tylko ja miałam ból. Jego również bolał penis, czy to jest normalne? A tym bardziej, że odkąd znajduje się za granicą, ma problemy z podnieceniem się, zawsze gdy pisaliśmy chociażby przez telefon tzw. nocne sexy SMS, to zawsze to na niego działało i wystarczało by go podniecić, a w tym momencie nawet taki SMS nie jest w stanie go podniecić, nawet próbował sam. W drodze do Belgii miał uczucie swędzenia, a w 4 czy w 5 dniu jego pobytu tam, miał dziwny ból, mówił, że to był ból, jakby jego jądra ktoś zgniatał, dziwny ból i bardzo niepokojący, bo nigdy wcześniej go nie miał. Ciągle chodzi zestresowany, boi się tego, co może być tego przyczyną, dzisiaj mówi, że penis wydaje się być mniejszy, jądra cięższe i też mniejsze, czy może to być przyczyna psychogenna? Zmęczenie, stres itd.? Czy raczej mamy do czynienia z podłożem organicznym? Bardzo proszę o jak najszybsza odpowiedź, bo zarówno ja jak i on strasznie się niepokoimy. Z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Z opisu, który przytoczyłaś bardziej można skłaniać się ku naturze psychogennej problemu, jednakże zawsze w takim przypadku warto zgłosić się do lekarza, aby wykluczyć przyczyny organiczne, ponieważ tylko osobiste badanie lekarskie może być wykładnikiem diagnozy.
Z tego co napisałaś można wnioskować też, że nie ma problemów z jako takim osiągnięciem wzwodu. Problemy ze wzwodem są bardzo często spotykane u mężczyzn, także młodych i dużo częstsze są te na tle psychologicznym.

Istotnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania problemów ze wzwodem tak jak sama zauważyłaś i wspomniałaś jest stres. Zbyt nerwowy tryb życia, codzienne problemy, brak czasu i pośpiech utrudniają skupienie się na sferze intymnej. Czasem do tego dołączają inne problemy, które często tkwią w podświadomości, typu problemy z relacji z partnerką, niepewność w związku, brak poczucia własnej wartości.
Być może przyczyną problemów Twojego chłopaka może być trudność w odnalezieniu się z nowej sytuacji, a sam niepokój i koncentracja na problemie może tylko potęgować negatywne skutki.
Na pewno warto wspierać go w tym co aktualnie robi, zapewniać o uczuciu oraz dużo z nim rozmawiać. Jeżeli pojawią się jakieś niepokojące objawy - należy zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!