Problemy z psychiką i rak sensu życia

Mam 23 lata i kłopoty z psychiką, problemy ze snem, jest to z zaburzeniem cyklu dobowego, zacierają mi się różnice między dniem i nocą. Izoluję się od otoczenia, czuję się tam zupełnie obco, pourywałem wszelkie kontakty ze znajomymi. Nie rozmawiam z nikim. Kiedyś zależało mi aby to zmienić, dzisiaj już mi jest wszystko obojętne. Obawiam się o przyszłość. Nie widzę w niczym sensu. Póki co jeszcze nie mam myśli samobójczych. Jeszcze. Co powinienem zrobić, aby się zmienić? (do lekarza nie pójdę)

Dzień dobry,

Obecna Pana sytuacja nie jest Panu obojętna - szuka Pan przecież tutaj pomocy, rady co robić. Może Pan znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (na NFZ), bądź korzystając z oferty prywatnej.

Witaj,
W każdym okresie życia,a na pewno w tak młodym wieku,jak Twój,nie jest korzystne izolowanie się od grupy.Można przypuszczać,że jedną z przyczyn może być błędne rozumienie intencji ludzi i przypisywanie im cech,których nie tylko nie mają,ale które nosisz w sobie Ty sam lub które nieświadomie powodujesz u innych.Znacsz na pewno takie przykłady z dzieciństwa,gdy na Twoją nieobecność,w domu podnoszono alarm,zamartwiano się i szukano ,gdzie jesteś.Ten znany sposób może w innych okolicznościach zawodzić.Mimo tego,dopóki nie wiemy,że coś robimy,powtarzamy to nadal,oczywiście ze stratą dla poczucia własnej wartości.
Dlatego zachęcam do umówienia się z psychologiem i popracowania nad problemem relacji.
Serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry!

Kiedy mamy problem ze wzrokiem, wybieramy się do okulisty. Kiedy podejrzewamy alergię - do alergologa. Kiedy zaś obawiamy się o swoją kondycję psychiczną, zauważamy spadek nastroju, kłopoty ze snem, zmiany w życiu towarzyskim i społecznym, zobojętnienie, pesymistyczne myśli itp. to znak, że po właściwą pomoc należy skierować się do lekarza psychiatry oraz psychologa. Drogą poprawy kondycji, powrotu do dobrego zdrowia i samopoczucia jest psychoterapia i/ lub farmakologia. Trzymam kciuki za dobrą decyzję.

Pozdrawiam!