Problemy z widzeniem a prowadzenie samochodu

Prowadzenie Samochodu w dzien jest bezproblemowe dla mnie, ale wieczorem dobrze nie dowidze, ciemna ulica zadnych innych samochód, jak jade za innymi samochodami to jest ok. Ale Jesli juz nie ma zadnego to mam Problem z jazda. Jechac jade Ale trasa jak by rozlewala sie nie widze dalej bocznych bialych pasow widze tylko to Co przed autem, troche dalej mam Problem widziec. Ogolnie nigdy nie mialam problemu ze wzrokiem. Zawsze bylam spostrzegawcza, co sie dzieje ze nie funkcjonuje w nocy

Aleksander Ropielewski

Są to objawy typowe dla tak zwanej kurzej ślepoty, przyczyną mogą być niedobory witaminy A lub dystrofia siatkówki, rzadziej towarzyszy zaćmie i jaskrze a także chorobie alkoholowej. Proszę skontaktować się z lekarzem okulistą celem oceny przyczyny i ew. leczenia.