Problemy z wypróżnianiem. Czy wziąć dodatkową tabletkę?

Witam, chciałam o coś zapytać. A mianowicie często rankiem ok. 7.30 - 10.00 pojawia się u mnie luźny stolec, nie wiem czy słowo /luźny/ jest w tym przypadku trafnym określeniem. Otóż owy stolec nie ma płynnej konsystencji jak biegunka, tylko jest po prostu rzadki. Nie boli mnie brzuch, nie mam skurczów ani mdłości występuje u mnie raz wcześnie rano i od czasu do czasu wieczorem, ale w bardzo małych ilościach. Biorę tabletkę o godz. 6.00 czy powinnam zmienić godzinę przyjmowania jeśli wiem ze rano zdarza mi się ta przypadłość? Czy dzisiaj powinnam zażyć dodatkową tabletkę, jeśli tak to której godzinie? Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem co robić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Luźny stolec nie powinien mieć wpływu na skuteczność wchłaniania się tabletek. Dla pewności, znając swoje zwyczaje związane z wypróżnianiem, może Pani zmienić porę brania tabletek na wieczór. Nie ma potrzeby brania dodatkowej tabletki.

Pozdrawiam serdecznie!