Proporcje składników odżywczych a redukcja wagi u 28-latki

witam jak wyglądają proporcje pomiędzy białkami węglowodanami tłuszczami?ile powinno ich być w posiłku licząc w gramach? mam 28 lat, 170 cm wzrostu ważę 58 kg moja aktywność jest niewielka jestem kobietą. Chciałabym zredukować swoją wagę o 2kg pozdrawiam

Witaj,
Twoja dieta powinna zawierać około 1500kcal. 15% kalorii powinno pochodzić z białka, czyli 56g, 25% tłuszczu - 42g, 60% węglowodany - 225g.
Twoja obecna waga mieści się w granicach normy BMI= 20,1 (norma 18,5 - 24,9), minimalna waga prawidłowa to 54 kg. Czasem wstarczy zmienić nawyki żywieniowe, jeść regularnie posiłki, zwiększyć aktywność fizyczną aby bez stosowania diety schudnąć 4kg.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek