Proszę o interpretację wyniku badania EEG 14-miesięcznej dziewczynki

Zapis zarejestrowany podczas senności zasypiania, snu spokojnego, budzenia i krótkiego okresu czuwania po wybudzeniu, nieprawidłowy z cechami asynchronii i asymetrii międzypółkulowej, o obecnych okresowo nieprawidłowych cechach bioelektrycznych snu i zbyt wolnej w stosunku do wieku czynności podstawowej ze zmianami zlokalizowanymi w okolicach centralno-ciemieniowo-skroniowych z propagacją do okolic czołowych, występującymi w sposób zsynchronizowany, okresowo napadowy z tendencja do uogólniania. Dodam tylko, że u córki obserwowałam od 6. miesiące mrugnięcia oczami. Lekarz neurolog stwierdził, że to tiki, ale po tym EEG stwierdził, że to padaczka. Córka rozwija się bardzo dobrze. Gdy miała 7 miesięcy zaczęła siedzieć i raczkować, mając 11 miesięcy - chodzić. Bardzo dobrze rozwija się intelektualnie, bardzo dużo rozumie, a mowa jest na poziomie dziecka 2-letniego. Córka miała RM, wszystko prawidłowe oprócz torbieli 7mm w przyleganiu do lewego płata czołowego. Chciałabym zapytać, czy ten wynik EEG jest aż tak zły i co oznacza ta "zbyt wolna czynność podstawowa mózgu" - czy to oznacza jakieś opóźnienie umysłowe?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety, Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i nie możemy na nie odpowiedzieć.
W rozpoznawaniu padaczki, oprócz badania EEG i rezonansu magnetycznego bardzo ważny jest szczegółowy wywiad oraz badanie fizykalne dziecka. Przez internet nie da się rozpoznać padaczki.
Skonsultuj wyniki badań córeczki z jej lekarzem prowadzącym, on będzie mógł właściwie ocenić jej stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl