Proszę o interpretację wyniku biopsji

Uprzejmie proszę o zinterpretowanie wyniku histopatologicznego po wycięciu piersi: Carcinoma ductale invasium partim intraductale,Tela neoplasmatica absenta lymphonoduli cum metastasibus, Tela adiposa normalis,lymphonodulus sine metastasibus. Z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam miło.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Tłumaczenie wyniki brzmi:
1. Rak przewodowy inwazyjny częściowo wewnątrzprzewodowy.
2. Nie stwierdza się tkanki nowotworowej.
3. Węzły chłonne z przerzutami.
4. Prawidłowa tkanka tłuszczowa.
5. Węzeł chłonny bez przerzutów.

Leczenie uzależnione jest od stopnia zaawansowania, wieku, stanu receptorów hormonalnych. Więcej na ten temat można poczytać na naszych stronach: http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-raka-piersi.