Czy mam schudnąć?

Dzień Dobry. Mam prawie 13 lat ważę 51 kg i mój wzrost to 158. Moje pytanie to: Czy ważę za dużo? Uważam, że tak... Strasznie moja waga się podniosła jak skończyłam 11 lat. Wtedy ważyłam 35 - 38 kg. Proszę o szybką odpowiedź i dziękuję ślicznie ;)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała i wzrost są prawidłowe i mają wartości dość typowe dla większości Twoich rówieśniczek.
Twoje ciało ulega zmianom- rośnie masa kości, mięśni, ma to również związek z dojrzewaniem.
Możesz zapytać również o to pediatrę w trakcie najbliższej wizyty.

Z pozdrowieniami