Proszę o pomoc w ułożeniu diety z niskim indeksem glikemicznym

Witam, chcialabym sie dowiedziec kto ulozylby mi diete z niskim indeksem glikemicznym poniewaz mam insulinoopornosc, pcos oraz niedoczynnosc tarczycy. Czy ulozy ja diabetolog czy musze sie zgloaic do kogos innego? Moze ktos z Państwa moglby mi taka diete ulozyc?

Po dietę raczej należy udać się do dietetyka. Ze względu na to, że u Pani będzie konieczność stosowania pewnego modelu żywienia na zawsze, bardzo ważne jest, aby ułożona dla Pani dieta nie była jadłospisem z kartki, lecz, żeby we współpracy z dietetykiem nauczyła się Pani samodzielnie wybierać produkty i komponować z nich posiłki. To koniecznie musi być Pani dieta, Pani smak, Pani świadome wybory. Inaczej (to znaczy przy zastosowaniu gotowego jadłospisu, choćby nie wiem jak był idealnie skomponowany) będzie Pani miała poczucie tymczasowości, ciagłego ograniczenia, zamknięcia w pewne ramy. W takim przypadku w naturalny sposób pojawi się u Pani mechanizm obronny, który będzie negował "dietę", w końcu zacznie Pani coś omijać, czegoś Pani nie zdąży kupić, a nie mając wiedzy jak to zastąpić łatwo będzie popełnić błąd. To samo dotyczy rozkładu posiłków. Przyjmując narzucony przez kogoś schemat raz będzie Pani głodna a innym razem będzie Pani czuła się przymuszona zjeść posiłek, pomimo braku głodu. A tak się przecież do końca życia nie da, podobnie, jak nie sposób płacić za jadłospisy już na zawsze :-)