Kobieta , 30 lat Witam, gdzieś przeczytałam, że na serze pleśniowym mogą rozwijać się bakterie powodujące Listerioze (nie do końca jestem pewna, czy zjadłam świeży ser plesniowy-niebieski)Na stronie abcZ...przeczytałam "U osób fizycznie zdrowych choroba ma lekki przebieg" chwile pózniej-"Szacuje się, że około 30-60% osób zarażonych listeriozą, umiera" Gdzieś indziej przeczytałam że może być bezobjawowa - co to znaczy? czy np. człowiek zaraza się listerią i organizm sobie z nią sam radzi?Proszę o odpowiedz.Pozd!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Listerioza – Listerioza wywoływana jest przez bakterie Listeria Monocytogenes. Jest ona obecna w gnijących roślinach, w wodzie, w kale ludzkim i wśród zwierząt. Zakażenie nimi jest rzadkie. Dochodzi do niego w wyniku spożycia zakażonego pokarmu lub kontaktu z chorym zwierzęciem.
Artykuły na ten temat
Choroby zakaźne i pasożytnicze

Listerioza - przyczyny, objawy, leczenie

Listerioza wywoływana jest przez bakterie Listeria Monocytogenes. Jest ona obecna w gnijących roślinach, w wodzie, w kale ludzkim i wśród zwierząt. Zakażenie nimi jest rzadkie. Dochodzi do niego w wyniku spożycia zakażonego pokarmu lub kontaktu z chorym...

Zatrucie pokarmowe - przyczyny, zapobieganie

Listeria monocytogens - czym jest, zakażenie, leczenie

Listeria monocytogens to bakteria, którą zakażenie grozi nabyciem listeriozy. Specjaliści alarmują, że nie wolno lekceważyć jej objawów, jest ona bowiem bardzo niebezpieczna. Nawet trzydzieści procent osób nią zarażonych może ponieść śmierć. Listeria...