Przestrzeń podoponowa na sklepistości mózgu

Witam mam pieciomiesieczne blizniaki wlsnie dzis mieli zrobione usg przezciemiaczkowe na wyniku napisano przestrzen podoponowa na sklepistosci mozgu szeroka do 6mm.Co to oznacza?Bardzo prosze o szybka odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik taki nie jest co prawda prawidłowy, jednak jego miarodajność w odniesieniu do norm zależy od stanu dzieci i czynnika dla którego w ogóle takie badanie zostało zalecone. Czasami wymiar ten może być nawet większy.