Przesunięcie miesiączki tabletkami Kontracept

Biorę tabletki Kontracept od roku. Miesiączkę dostaję regularnie we wtorek, co 4 tygodnie. Jeśli jednak chciałabym przesunąć początek miesiączki o 3 dni do przodu i dostać ją w piątek to czy powinnam rozpocząć nowy (dodatkowy) blister - wziąć 3 tabletki, zrobić siedmiodniową przerwę, a potem rozpocząć nowe opakowanie i brać 21 tabletek? Czy antykoncepcja w tym wypadku jest zachowana i czy takie jednorazowe rozwiązanie może mieć negatywny wpływ na organizm?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie powinna Pani Przerywać stosowania blistra 3 dni po jego rozpoczęciu. Przy takim postępowaniu może dojść do zmniejszenia ochrony przed ciążą. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.