Przewlekłe bóle w prawym podbrzuszu

Dwa miesiące temu ze względu na przewlekłe bóle w prawym podbrzuszu przeszłam zabieg laparoskopowego usunięcia wyrostka robaczkowego. Ze względu na podejrzenie chorób zapalnych jelit - chirurg operujący poinformował, że sprawdził również jelita i nie stwierdził zmian zapalnych. Czy zmiany w chorobach zapalnych jelit są widoczne również na ich zewnętrznej stronie?

Niestety nie. Zmiany w chorobach zapalnych jelit, można zobaczyć podczas operacji laparoskopowej tylko jeśli choroba jest bardzo zaawansowana. Radziłym wizytę u gastroenterologa i wykonanie dalszych, odpowiednich dla Pani stanu badań. Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl