Dlaczego mam ten ból w prawym podbrzuszu?

Witam, co może oznaczać ból w prawym podbrzuszu? Jest to ból przewlekły, trwa z przerwami około 3 miesiące, czuję też bardziej zgrubiałe jelito z tej strony. Dodam, że zaczęłam fizjoterapię, ze względu na bolesne napięcia mięśniowej z prawej strony ciała. Czy to może być przyczyną bólu? Jeśli chodzi o badania, które były wykonane: morfologia (w normie), USG jamy brzusznej (w normie), USG ginekologiczne (w normie), kolonoskopia (żadnych odchyleń). Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania? Gdzie się udać? Dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli dolegliwości bólowe w prawym podbrzuszu zbiegły się w czasie z rozpoczęciem zabiegów z zakresu fizjoterapii po tej samej stronie, to bardzo możliwe, że mają one ze sobą związek.

Ból w prawej części brzucha może również świadczyć o zapaleniu jelita cienkiego lub grubego, zapaleniu wyrostka robaczkowego, zapaleniu przydatków, stanie zapalnym układu moczowo-płciowego, a nawet o zmianach w obrębie kręgosłupa.

Jeśli jednak badania nie wykazują żadnych nieprawidłowości, to możliwe, że ból w tym miejscu wynika z fizjoterapii. Aby to zweryfikować najlepiej byłoby przerwać ją na jakiś czas, aby sprawdzić, czy dolegliwości bólowe ustąpią.

Dodatkowo może Pani udać się do internisty, który zweryfikuje dotychczasowe badania i jeśli zajdzie potrzeba, to zleci Pani kolejne. Kluczowe jednak było badanie USG jamy brzusznej, które nie wykazało u Pani żadnych zmian. Warto również skorzystać z konsultacji z gastrologiem.

Podobne pytania zamieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-prawym-podbrzuszu-od-miesiaca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-bole-w-prawym-podbrzuszu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-bol-i-scisk-w-prawym-podbrzuszu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.