Dlaczego mam ten ból w okolicy żebra?

Witam, od miesiaca boli mnie okolica prawego zebra. Gastroskopia bez zmian, kolonoskopia bez zmian, rtg klatki piersiowej bez zmian, usg jamy brzusznej - mierne stłuszczenie wątroby, poza tym bez zmian. Nie mam pęcherzyka żółciowego oraz wyrostka. Morfologia, alat, aspat, kreatynina w normie. Gdzie szukać przyczyny bolu? Ból jest nie do zniesienia.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że towarzyszą Pani takie uciążliwe dolegliwości bólowe, które na pewno ograniczają codzienne funkcjonowanie i obniżają komfort życia.

Prawidłowo, że wykonała już Pani pewną diagnostykę, która mogła wstępnie wykluczyć poważniejsze schorzenia. Przyczyn takich objawów może być wiele, gdzie nie zawsze muszą oznaczać czegoś niepokojącego.

Po analizie przeprowadzonych badań, można by wywnioskować, że towarzyszące dolegliwości nie powinny być związane z układem pokarmowym, czy oddechowym. Możliwe, że ból żeber po wskazanej stronie jest oznaką kontuzji lub kolki. Taka sytuacja może mieć miejsce u osób, które aktywnie uprawiają pewne sporty, na przykład biegi, czy szybki chód.

Ze względu na odległość trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Proponujemy konsultację z lekarzem internistą, który zdecyduje o dalszej diagnostyce lub ewentualnym leczeniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeber

https://portal.abczdrowie.pl/bol-z-prawej-strony-pod-zebrami-przyczyny-diagnostyka-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.