Przewlekłe ruminacje u 35-latka

mam ciągłe ruminacje.jakie byłyby dobre leki , czy można wyzwolić się od tego jakoś inaczej?

Witam,
Może się Pan od tego wyzwolić poprzez nauczenie się innego sposobu myślenia.
Przyjedzie Panu "wyjść z siebie i stanąć obok". Zobaczyć swoje myśli, skąd się biorą, dlaczego i po co się pojawiają. Potem zacznie Pan "trenować" inne myślenie.
Aby to zrobić może być potrzebna pomoc osoby, która pomoże Panu niejako "z zewnątrz" przyjrzeć się myślom. Proponuję więc skontaktować się psychologiem, psychoterapeutą, może coachem. Po pierwszej konsultacji wybierze Pan najlepszą dla siebie możliwość.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Artur Brzeziński

Szanowny Panie,

ruminacja jest zaburzeniem odżywiania przejawiającym się przeżuwaniem i wypluwaniem pokarmu bez jego konsumpcji. Jeżeli tego typu problem Pana dotyczy, wówczas dobrze jest rozpocząć leczenie od wizyty u psychiatry celem określenia zasadności brania leków oraz u lekarza ogólnego po skierowania na podstawowe badania stanu zdrowia fizycznego.

Jeżeli oboje nie pomogą, wówczas może Pan zgłosić się na terapię psychologiczną, która będzie dotyczyła podłoża niemożności jedzenia, co zwrotnie spowoduje zaprzestanie ruminacji. Służymy tu pomocą - zarówno w Poznaniu jak i przez program Skype.

W przypadku, jeśli chodzi Panu o "przeżuwanie myśli", ustawiczne myślenie o czymś, niemożność odpędzenia się od jakiejś myśli, to pomaga konsultacja u psychiatry i do tego terapia poznawczo-behawioralna.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org (Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania)