Przybieranie na wadze i dyskomfort w brzuchu po rzuceniu palenia

Po 40 latach palenia rozstałam się z nałogiem i nie palę już 3-miesiące. Mimo ,że nie jem więcej niż jadłam moja waga powoli ,ale jednak rośnie. Do tego mam uczucie jakbym została "napompowana jak balon powietrzem".Stąd moje pytanie-czy ten stan minie? czy może powinnam stosować jakieś wspomagające oczyszczanie leki czy zioła? Proszę o pomoc,gdyż jedno co wiem w tej chwili to nie chciałabym wrócić do nałogu

Dzień dobry, przede wszystkim gratuluję. Teraz należy zmienić swój sposób odżywiania. Stosować racjonalną i dietę i jeść około 20% mniej, niż kiedy pani paliła papierosy. Warto zrobić podstawowe badania, aby sprawdzić skąd to uczucie pełności ("napompowania)". Czasem wystarczy zastosować jakieś zioła na trawienie. Pozdrawiam i życzę sukcesów we wprowadzaniu nowej diety i utrzymaniu optymalnej wagi.