Przybieranie na wadze pomimo zdrowej diety

Witam mam problem jem malo zdrowo a mimo wszystko przybieram na wadze.Musze zauwazyc ze biore tez pigolki antykoncepcyjne mam problem z zylami zylaki wewnetrzne wrazenie ze woda gromadzi sie w organizmie.Mam zamiar rozpoczac kuracje .

Antykoncepcję trzeba sobie podarować. Można sprawdzić insulinę na czczo. Jeśli jest ponad 10 to rozpoczyna się insulinoopornosc i nad dieta trzeba popracować.

Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem. Jeśli prowadzi się zdrową dietę, a mimo to przybiera na wadze może to być związane z zaburzeniami hormonalnymi w organizmie.