Przybranie na wadze przy zapaleniu tarczycy i chorobie Hashimoto

witam mam zapalenie tarczycy hashimoto, biore euthyrox 75. podczas choroby z dnia na dzien przybrałam na wadze i teraz nie wiem czy to tłuszcz (dziennie spożywam 1200 kalorii i przemiana materii sie nie zmniejszyła, ale zwiększyła bo do toalety chodze 3-4 razy dziennie) czy woda, czy po wyrównaniu sie stęzenia hormonów to wszystko 'zejdzie' ? nie wiem juz co zrobić bo zawsze byłam szczupła i ie miałam celulitu a teraz mam go dosłownie na całym ciele

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

W ciągu doby waga może się wahać , aby przekonać się czy to tkanka tłuszczowa czy woda należy wykonać analizę składu ciała w pobliskim gabinecie. Pozdrawiam.

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest NIEZWYKLE istotna! Należy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający - poprawa wyników badań krwi, oraz powrót energii.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl