Przygnębienie i utrata ambicji u 24-latki

Witam Mam 24 l zawsze byłam energiczną, pełną życia osobą o rozmaitych pasjach. Ostatnio zaczęłam nowy etap w życiu: dostałam dość odpowiedzialną pracę.Studiuję także dziennie i chodzę na kursy językowe.Od tego czasu moje pasje zmalały, nie mam ochoty w ogóle słuchać muzyki, oglądać filmów, przestałam czytać książki i mało rzeczy mnie interesuje.Nie towarzyszy temu przygnębienie jednak mam do siebie żal, że straciłam ambicje.Jak pogodzić ze soba to wszystko i co zrobić żeby odzyskać motywację?

Masz odpowiedzialną pracę, studiujesz, chodzisz na kursy językowe- a może jesteś po prostu przepracowana, co? Nie za dużo od siebie wymagasz? Robisz tyle, a masz jeszcze do siebie żal że straciłaś ambicję. Być może warto byłoby skonsultować się z psychologiem po to by nauczyć się doceniać siebie, czerpać przyjemność z każdej namniejszej rzeczy a przede wszystkim przestać oceniać się tak surowo. Wyluzuj troszkę :) I może zastanów się czy praca którą podjęłaś nie jest dla Ciebie zbyt obciążająca, może to ona ma największy wpływ na obniżenie Twojego nastroju? Pozdrawiam, Monika

Witam, mówi Pani, że rozpoczęła odpowiedzialną pracę, chodzi Pani na kursy językowe i jeszcze studiuje. Rozumie, że nie ma Pani zbyt wiele wolnego czasu, co z odpoczynkiem. Jeżeli brak Pani czasu a do tego jest Pani zmęczona być może warto zwolnić tempo. Pani organizm może być zbyt zmęczony na poświęcaniu się pasjom nawet jeżeli dotychczas sprawiały one Pani przyjemność. Czy praca, którą Pani wykonuje daje Pani satysfakcję?

Witam. Bardzo dużo obowiązków wzięła Pani na siebie. Studia dzienne, kursy, odpowiedzialna praca mogą powodować dużo stresu co mogło wpłynąć na to, że pasje zmalały. Prawdopodobnie zmalał również czas na nie przeznaczony i czas na odpoczynek. Może warto przemyśleć swoje priorytety i zadbać o to aby znaleźć czas tylko dla siebie. Może warto zrezygnować z czegoś co nie jest na ten moment najważniejsze
pozdrawiam
Izabela Trybus

Być może jest Pani przemęczona? Być może nie jest to utrata motywacji, ambicji, a raczej potrzeba odpoczynku? Stres i odpowiedzialność w pracy, wysiłek intelektualny i także stres podczas egzaminów na studiach, nauka na kursach językowych- to wszystko nie tylko zajmuje czas, ale także energię.
Może warto zrewidować swoje wymagania wobec siebie? Robiąc tak wiele rzeczy w ciągu dnia, być może Pani organizm ma po prostu ochotę odpocząć? Warto przemyśleć, czy nie wymaga Pani od siebie za dużo i czy to właśnie nie jest przyczyna wahań nastroju, przygnębienia itp.