Zmęczenie, zmienne nastroje, stany depresyjne

Dzień dobry, mam 21 lat i od pewnego czasu cały czas jestem zmęczona, nawet jesli długo śpie, zmęczenie towarzyszy mi nawet w ciągu dnia, bardzo często zmienia mi się nastrój ze stanu euforii w stan a'la depresyjny, jem dużo, ale raczej niezdrowo, dużo się ucze i czytam, jestem bardzo ambitna, ale dużo rzeczy osłabia mnie kiedy wiem, że każdy ma jakieś granice umysłowe i czasowe, materac mam dobry, wszystko niby okay, częste bóle głowy, ciągłe kichanie, ubieram się bardzo ciepło,cięzko zasypiam

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza POZ, który - jeżeli będzie to konieczne - skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty (np.: endokrynolog, psychiatra).

Witam. Gdy człowiek nadmiernie się uczy, to organizm może być wycieńczony i znajdując się w "stresie" ma opisane przez panią objawy. Proponowałabym rozmowę z psychoterapeutą, psychologiem, aby dotrzeć do podstaw powstawania zbyt dużego napięcia organizmu. Objawy te mogą też wskazywać na alergię czy astmę, dlatego doradzałabym skontaktowanie się z odpowiednim specjalistą.

Witam,

Zapraszam na konsultację, gdyż stan, jaki Pani opisuje, z pewnością wiąże się z zaburzeniami nastroju i nie służy dobremu funkcjonowaniu.

Pozdrawiam

Zachęcam na początek do konsultacji lekarskiej. Podobne objawy mogą dawać niektóre niedobory, zaburzenia hormonalne czy endokrynologiczne. Jeśli lekarz wykluczy somatyczne podłoże trudności, będzie to wskazywać ich emocjonalne pochodzenie, a wtedy należy skonsultować się z psychologiem i rozpocząć psychoterapię.

Witam,

Taki stan może być wynikiem stresu jaki Pani przeżywa w związku z wysokimi ambicjami. Warto byłoby przyjrzeć się wahaniom nastroju - jak długo się utrzymują, jak często się pojawiają i jak są silne, aby wykluczyć chorobę dwubiegunową afektywną.
Proponowałabym udać się do psychoterapeuty, który może pomóc Pani przeanalizować przyczyny Pani problemów oraz nauczyć jak sobie z nimi radzić.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska