Zmęczenie, zmienne nastroje, stany depresyjne

Dzień dobry, mam 21 lat i od pewnego czasu cały czas jestem zmęczona, nawet jesli długo śpie, zmęczenie towarzyszy mi nawet w ciągu dnia, bardzo często zmienia mi się nastrój ze stanu euforii w stan a'la depresyjny, jem dużo, ale raczej niezdrowo, dużo się ucze i czytam, jestem bardzo ambitna, ale dużo rzeczy osłabia mnie kiedy wiem, że każdy ma jakieś granice umysłowe i czasowe, materac mam dobry, wszystko niby okay, częste bóle głowy, ciągłe kichanie, ubieram się bardzo ciepło,cięzko zasypiam
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Depresja a występowanie urojeń

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy występowaniem urojeń a depresją.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza POZ, który - jeżeli będzie to konieczne - skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty (np.: endokrynolog, psychiatra).

0

Witam. Gdy człowiek nadmiernie się uczy, to organizm może być wycieńczony i znajdując się w "stresie" ma opisane przez panią objawy. Proponowałabym rozmowę z psychoterapeutą, psychologiem, aby dotrzeć do podstaw powstawania zbyt dużego napięcia organizmu. Objawy te mogą też wskazywać na alergię czy astmę, dlatego doradzałabym skontaktowanie się z odpowiednim specjalistą.

0

Witam,

Zapraszam na konsultację, gdyż stan, jaki Pani opisuje, z pewnością wiąże się z zaburzeniami nastroju i nie służy dobremu funkcjonowaniu.

Pozdrawiam

0

Zachęcam na początek do konsultacji lekarskiej. Podobne objawy mogą dawać niektóre niedobory, zaburzenia hormonalne czy endokrynologiczne. Jeśli lekarz wykluczy somatyczne podłoże trudności, będzie to wskazywać ich emocjonalne pochodzenie, a wtedy należy skonsultować się z psychologiem i rozpocząć psychoterapię.

0

Witam,

Taki stan może być wynikiem stresu jaki Pani przeżywa w związku z wysokimi ambicjami. Warto byłoby przyjrzeć się wahaniom nastroju - jak długo się utrzymują, jak często się pojawiają i jak są silne, aby wykluczyć chorobę dwubiegunową afektywną.
Proponowałabym udać się do psychoterapeuty, który może pomóc Pani przeanalizować przyczyny Pani problemów oraz nauczyć jak sobie z nimi radzić.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty