Przyjmowanie leków alergicznych a silne ataki alergii

Witam moja 4 letnia corka ma stwierdzona alergie na roztocza kurzu i bialko, w zasadzie codziennie stosujemy leki antyhistaminowe(xzyzal, ketotifen) uzywamy filtrow oczyszczajacych powietrze, poscieli antyalergicznych itp. Jednak miej wiecej raz na 6 tygodni ma silny atak alergi zaczyna sie w nocy ciagle kicha nie moze swobodnie oddychac jest ogolnie rozbita a leki nie pomagaja trwa to zwykle oklo 2 dni.zastanawim sie jak jeszcze jej pomoc i czy cigle dawanie tych lekow jej nie zaszkodzi.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety w przypadku pani córki potrzebna jest odpowiednia terapia w postaci zapobiegania styczności z alergenami oraz stosowaniu leków. W późniejszym wieku możliwe są terapie odczulające. Zdarza się także, że uczulenie na dane alergeny ustaje wraz z wiekiem. Pozdrawiam.