Przyjmowanie tabletek Yaz na PCOS

Witam serdecznie, Mam zespół policystycznych jajników i od wielu lat biorę tabletki Yaz. Ostatnio comiesięczna czterodniowa przerwa między blistrami trochę się przedłużyła. Ponadto pominęłam jedną tabletkę w pierwszym tygodniu i jedną w drugim. Pod koniec drugiego tygodnia dzień po pominięciu tabletki odbyłam stosunek seksualny. Przerażona pobiegłam do apteki po pigułkę 72 godziny po. I wzięłam ją jeszcze przed upływem 24 godzin. Czy istnieją szansę na zajście w ciążę?

Szansa na ciążę jest w takiej sytuacji (długotrwałe branie leków) bliska zeru. Leki "na ratunek" mogły tylko wpłynąć na rozlegulowanie cyklu. Rozsadniejsze w tej sytuacji byłoby zrobienie usg z oceną grubości błony śluzowej macicy, co na pewno pozwoliłoby wykluczyć możliwość zajścia w ciążę. Wtedy nie trzeba stosować dodatkowych leków.