Pytania odnośnie WZW typu B u 33-latka

Witam. Mam 33 lata choruje na wirusowe zapalenie wątroby typu B z zwłóknieniem wątroby na poziomie F3 (choroba nie aktywna) , chorobę CROHNA oraz przewlekłą kamice nerkową. O żółtaczce dowiedziałęm się około 1.5 roku temu przy badaniach na leczenie biologiczne choroby CROHNA. Jestem pod stałą opieką lekarza gastrologa - w trakcie leczenia biologicznego (Remsima) oraz sterydo terapi. Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu jak zachorowałem na WZW B gdyż jako noworodek zostałem zaszczepiony przeciwko żółtaczce. Chciałbym nadmienić iż moja mama, tata ani najbliższa rodzina nie są nosicielami WZW B. Czy jest taka możliwość abym w szpitalu w którym się urodziłem zostałem zarażony przed podaniem odpowiedniej szczepionki na żółtaczke ? Lekarz zakaźny stwierdził że choruję na WZW około 4 lata i musiałem zostać zarażony wirusem podczas którejś z wielu operacji. Jak można sprawdzić od ilu lat choruję na tą chorobe ? Na WZW przyjmuje lek Zefix. Czy osoba zaszczepiona może zostać zarażona ? Czy szczepionka w 100 % wyklucza możliwość zarażenia ? Czy moja stała partnerka gdy jest zaszczepiona może zarazić się ode mnie po przez stosunek płciowy lub krew ponieważ lekarz powiedział że osoba zaszczepiona nie zostanie zarażona przeze mnie po przez stosunek lub krew. Czy nawet jeżeli dojdzie do połączenia krwi trzeba jej bardzo dużo aby osoba została zarażona ? Bardzo proszę o pilną odpowiedź z poważaniem Paweł.

Lek. Tomasz Budlewski

Szczepienie nie daje 100% odporności , trzeba byłoby określić poziom przeciwciał , u partnerki sadze ze najlepiej byłoby sprawdzić poziom przeciwciał , niestety nie sadze aby była możliwość określenia od kiedy dokładnie Pan choruje