Rehabilitacja po operacji haluksa

Witam . Mam skierowanie na operację haluksa jednej stopy , bardzo bym chciała ją zoperować , ale obawiam się długiej rekonwalescencji , krążą o tym legendy w internecie od lekarza też niewiele się dowiedziałam ,nie mogę sobie pozwolić na długie zwolnienie . Mój haluks jest niewielki , ale stopa jest już zdeformowana i boli .Bardzo proszę o radę , mam 52 lata wiem że problem będzie się pogłębiał , nie stać mnie na zabieg w prywatnej klinice . Z poważaniem zmartwiona Łodzianka

Szanowna Pani, zniekształcenie koślawe palucha (Hallux valgus) dość często kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. W obecnej dobie znamy ponad 200 metod przeprowadzenia tego typu zabiegu. Część z nich pozwala na dość szybkie uruchomienie pacjenta ( np. wycięcie wyrośli kostnej lub operacja polegająca na wykonaniu osteotomii z zastosowaniem śrub do zespolenia odłamów kostnych w skorygowanym położeniu) inne wymagają zastosowania unieruchomienia w opatrunku gipsowym. Kluczowym jest dobranie metody operacyjnej do wystepującej u Pani deformacji. Bezpiecznie jest przyjąć około 6-8 tyg na powrót do pracy.
Jednym słowem powinna Pani wybrać ośrodek , w którym ma być Pani operowana i tam omówić metodę operacji.
Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania Pani problemu zdrowotnego.