Relacja z mężem i zazdrość o przeszłość

Jak pomoc partnerowi ktory ma problem z tym ze partnerka będąc nastolatka zdążyła sie wybawić,mogła napic alkoholu a on nie mogl a chciałby teraz mając zonę i dwójkę dzieci. Powinien byc odpowiedzialny i nie obarczać jej o to co jemu było zakazane przez rodziców.

Witam, proszę porozmawiać z partnerem o jego i Pani oczekiwaniach.To, że partner miał zakazy w dzieciństwie nie powinno powodować tzw ,,odbijania sobie tego czasu", natomiast picie alkoholu nie powinno być ważniejsze od relacji z bliskimi. Nie wiem jednak co Pani rozumie przez ,,obarczanie" oraz ,,odpowiedzialność " ze strony partnera oraz jak dokładnie wygląda ta sytuacja. Może udać się Pani do psychologa i porozmawiać w tej sprawie do czego Panią motywuję.Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
Taki rodzaj problemów najskuteczniej jest rozwiązać w formie psychoterapii małżeńskej,gdyż atakowanie siebie poprzez zarzuty z przeszłości wywołuje jedynie wtórne konflikty i bez wątpienia oddala Was jeszcze bardziej od siebie.Odnoszę wrażenie,że bezwiednie zachowuje się Pani wobec męża bardzo podobnie,jak dawniej jego rodzice i także w ten sposób "nakręca"jego ucieczki .Tak więc można spróbować przyjrzeć się własnemu udziałowi w podtrzymywaniu w/w problemu i następnie spróbować go wspólnie lub nawet w pojedynkę/gdy mąż nie jest jeszcze gotowy/zmienić,naprawić.
Co Pani na to?
Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu.